Претворач на напон NPI 500-12

6.667,00 ден.   Спореди

Со овој претворач лесно можете DC напонот да го претворите во АC напон со квазисинусен облик. Ова им овозможува на корисниците да се поврзат на широк спектар на извори на напон, кој може да се најде в...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 6.667,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Со овој претворач лесно можете DC напонот да го претворите во АC напон со квазисинусен облик. Ова им овозможува на корисниците да се поврзат на широк спектар на извори на напон, кој може да се најде во возила, бродови, соларни системи во викендици или кампови. Поради големата моќност, претворачот може да се користи и за полнење акумулатори но и за погон на електромотори. Квазисинусниот излезен напон овозможува напојување на голем број апарати како на пример фенови за коса, кафемати, лампи, мотори итн. Напредните безбедносни мерки вградени во претворачот ги заштитуваат приклучените потрошувачи од оштетување. Овој претворач со извонреден квалитет има прекрасен баланс помеѓу цената и перформансите.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка