По доблеста

По доблеста

300,00 ден.   Спореди

Книга за секогаш актуелните прашања на доблеста, етиката, моралот, кои неизбежно го засегаат и модерниот човек. Зборува за:- природата на моралните несогласувања денеска,- за концептот на доблестите в...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 300,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Книга за секогаш актуелните прашања на доблеста, етиката, моралот, кои неизбежно го засегаат и модерниот човек. Зборува за:- природата на моралните несогласувања денеска,- за концептот на доблестите во минатите општества, од антиката се до денес;- за природата на доблестите;- за доблеста, единството на човековиот живот и концептот на традицијата.После доблеста... што доаѓа? Исклучителен осврт кој ни овозможува да се видиме себе си во рамките на цивилизацијата, во една глобална слика на взаемнодествија и поврзаности што го твори нашето живеење во заедница.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка