Потомци на боговите

Потомци на боговите

600,00 ден.   Спореди

„Потомците на боговите“ е прв дел од монументалната серија „Расата на филозофите“ во пет книги. Во ова дело се изложени почетоците на античката, а воедно и западната филозофија.Приодот на д-р. Ферид М...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 600,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


„Потомците на боговите“ е прв дел од монументалната серија „Расата на филозофите“ во пет книги. Во ова дело се изложени почетоците на античката, а воедно и западната филозофија.Приодот на д-р. Ферид Мухиќ е рефлексивен, интересен и преку сопствената автентичност потврдува дека историјата на филозофијата е всушност самата филозофија.„Расата на филозофите“ не е вообичаен сувопарен историски преглед на западната мисла, туку иманентно-филозофска рекапитулација која преку својата вредност на длабока студија и на врвен литературен продукт ја иницира љубовта спрема мудроста.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка