ПОТКАЖУВАЧ

200,00 ден.   Спореди

Да го предадеш другарот... Кој би се „гордеел“ со такво дело? Зар херојски е да направиш такво зло, па макар за да обезбедиш парче леб? Лесно е да им се препуштиш на искушенијата, но тешко е да излезе...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Да го предадеш другарот... Кој би се „гордеел“ со такво дело? Зар херојски е да направиш такво зло, па макар за да обезбедиш парче леб? Лесно е да им се препуштиш на искушенијата, но тешко е да излезеш од нив како победник. Јунакот во романот на О’Флаерти го доживува тоа, се препушта и... Животот му отвора нов трнлив пат. Тој бега, се крие, запаѓа во страв и во агонија. Читајќи го ова дело, ќе доживеете незаборавна атмосфера, борба без здив и исчекување на расплетот и крајот. 184 стр., 12.5 Х 20 см., брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка