Последните селани
Последните селани

Последните селани

500,00 ден.   Спореди

Во овој роман Петре М. Андреевски ги потврдува високите вредности на својата проза, импресионирајќи со свежината и богатството на јазикот и со драматичната мотивика на нашиот современ живот.Со романот...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 500,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Во овој роман Петре М. Андреевски ги потврдува високите вредности на својата проза, импресионирајќи со свежината и богатството на јазикот и со драматичната мотивика на нашиот современ живот.Со романот „Последните селани“, авторот во 1998 година беше номиниран за престижната награда Балканика.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка