Портална хипертензија
Портална хипертензија

Портална хипертензија

990,00 ден.   Спореди

„Последниве години ова подрачје во хепатологијата доживеа драматичен пресврт во објаснувањето на патофизиологијата, а и во лекувањето на компликациите кои произлегуваат од порталната хипертензија.Ова ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 990,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


„Последниве години ова подрачје во хепатологијата доживеа драматичен пресврт во објаснувањето на патофизиологијата, а и во лекувањето на компликациите кои произлегуваат од порталната хипертензија.Ова го овозможија многубројните експерименти кои се изведуваат на животни и појавата на многубројни методи со кои може да се допре до внатрешноста на црниот дроб.Од самото тоа може да се заклучи дека постојат многу нови сознанија кои ја расветлуваат патофизиологијата и терапијата на овој синдром. Овие сознанија се мотивите што ме натераа да ги изнесам сумарно сите новини кои денеска се познати во светот.“

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка