ПОРТАБЛ РАДИО PHILIPS AE2160

4.897,00 ден.   Спореди

Модерниот дизајн и технологија покажуваат дека ова не е само производ на недалечно минато. AE2160 има силен прием и заштеда на енергија: комплет од алкални батерии се доволно за траење до 300 часа!Мон...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 4.897,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Модерниот дизајн и технологија покажуваат дека ова не е само производ на недалечно минато. AE2160 има силен прием и заштеда на енергија: комплет од алкални батерии се доволно за траење до 300 часа!Моно-батерии не се вклучени во испораката. Филипс има поставено амбициозни цели во поглед на еколошки производи: намалување на материјалот за употреба во производство и пакување, намалување на употреба на опасни материи, како и усовршено рециклирање. Упорноста за поставување на овие цели, покажува дека Philips е на врвот кога станува збор за издржливост и заштита на средината. Овие подобрувања се забележани од страна на Greenpeace и на тој начин Филипс постојано се искачува и стогна на 3. место. Компанијата доби пофалби за своите напори да ги избегне опасните материи, за одговорното ракување со енергија и постојаното намалување на еколошката стапка. (Извори: Greenpeace, Greener Electronics, 16th Edition, October 2010).

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка