Понижени и навредени - Записи од подземјето

Понижени и навредени - Записи од подземјето

290,00 ден.   Спореди

Понижени и навредени„Сум забележал дека во тесен стан и мислите на човека му се стеснети. А јас, кога ќе ги смислувам своите нови раскази, секогаш сакав да шетам низ собата. Навистина: мене секогаш ми...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 290,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Понижени и навредени„Сум забележал дека во тесен стан и мислите на човека му се стеснети. А јас, кога ќе ги смислувам своите нови раскази, секогаш сакав да шетам низ собата. Навистина: мене секогаш ми беше попријатно да ги смислувам своите дела и да замислувам како ќе ги пишувам, отколку да ги пишувам, и, навистина тоа не беше мрзливост. А во што беше работата?“Записи од подземјето„Јас сакав пред очите на јавноста, повидливо одошто е вообичаено, да изнесам еден од карактерите од неодамна изминатото време. Ова – е еден од претставниците на поколението што уште ги доживува своите последни денови.“

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи