Пол Гоген

50,00 ден.   Спореди

Пол Гоген е најавтентичната личност на својата епоха. И припаѓал на групата „проколнати“ сликари кои твореле со неминовноста и трагиката на животот, свесни дека до крајот ќе мораат да ја носат со себе...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 50,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Пол Гоген е најавтентичната личност на својата епоха. И припаѓал на групата „проколнати“ сликари кои твореле со неминовноста и трагиката на животот, свесни дека до крајот ќе мораат да ја носат со себе и да ја делат единствено со самите себе. Ова е прво издание на македонски јазик за Пол Гоген. Во него се целосно опфатени и разработени сите животни и творечки фази во сликарството на овој многу значаен сликар на XIX век, чие влијание се почувствувало во делата на многу следни генерации уметници. Збогатено е со 34 колор-прилози, придружени со легенди, дел од кои се објавуваат прв пат.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка