Полнач на оловно-киселински батерии КТ-8000PB.

18.408,00 ден.   Спореди

Оваа хај-тек, процесорски контролирана станица за полнење од Voltcraft гарантира дека вашите оловно-киселински акумулатори се секогаш полнети оптимално и имаат значително подолг живот. Ова осигурува д...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 18.408,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Оваа хај-тек, процесорски контролирана станица за полнење од Voltcraft гарантира дека вашите оловно-киселински акумулатори се секогаш полнети оптимално и имаат значително подолг живот. Ова осигурува дека на крајот зависи од температурата и полнењето, струјата може да достигне 80 А да се намали сулфатот на оловните плочи во батеријата и е поврзано со загубата на капацитет. Шест различни полнења и програми за одржување се достапни да го добиете најдоброто од вашиот оловно-киселински акумулатори без многу напор. Дури и кога батериите се отстранети, ""overwintering програмата симулира услови на возење, со цел да се осигура дека батеријата е подготвен за употреба.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка