ПОЛНАЧ НА ДВЕ БАТЕРИИ 80 A

3.363,00 ден.   Спореди

Првата батерија се полни при возење, а кога е полна се вклучува автоматски полнењето на втората батерија. Двете батерии се паралелно поврзани со напон од 12.8 V. Ако се намали, полначот веднаш ја искл...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 3.363,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Првата батерија се полни при возење, а кога е полна се вклучува автоматски полнењето на втората батерија. Двете батерии се паралелно поврзани со напон од 12.8 V. Ако се намали, полначот веднаш ја исклучува втората батерија. Дополнителни потрошувачи се врзуваат само на втората батерија. Безбеден старт дури и по подолга пауза. Идеален за поврзување со соларни системи. Соларните модули и контролорите за соларно полнење се поврзуваат паралелно на втората батерија. Напојувањето на алтернаторот е околу 25% од моќноста на батеријата, односно при 100 Ah изнесува 25 A. Ако се користи полнење на две батерии, струјата се распределува во двете. Менливиот капацитет на електрониката е доволен само за батерии до 500 Ah.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка