ПОЛНАЧ ЗА БАТЕРИИ CHARGE MANAGER 2020

10.974,00 ден.   Спореди

Поради своето уникатно управување со струја со индивидуално програмирање за секоја касета за полнење, може да ја полните секоја батерија во најјаката можна струја. Ова овозможува на пр. 8 батерии кои ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 10.974,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Поради своето уникатно управување со струја со индивидуално програмирање за секоја касета за полнење, може да ја полните секоја батерија во најјаката можна струја. Ова овозможува на пр. 8 батерии кои подржуваат висока струја да бидат наполнети за само еден час и тоа со 100% заштита од пренаполнување. Интелигентната електроника поврзана со широката палета на програми поставуваат нови стандарди во одржувањето на батериите. Покрај гарантираниот полн капацитет, тоа значи и екстремно долг животен век на Вашите батерии и воедно подобро за животната средина и Вашиот паричник. Посебно интересно е подрачјето со широк влез (100 – 240 V/50 – 60 Hz), кој овозможува дополнителна употреба на овој полнач. Интегрираниот микроконтролер овозможува голем број на програми за одржување на батериите: празнење, полнење, проверка, циклус, живот. Алфанумеричкиот LCD екран со четирии келии овозможува целосен преглед т.е. детални податоци за поединечните касети (програм, напон, струја, капацитет, време). Истовремено можете да го употребите серијалниот екран за да ги префлите податоците на Вашиот компјутер.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка