Политички коректни приспивни приказни
Политички коректни приспивни приказни

Политички коректни приспивни приказни

160,00 ден.   Спореди

„Кога беа напишани, сказните врз кои се базирани следните приказни навистина ја досегаа својата цел – да го зацврстат патријархатот, да ги оттргнат луѓето од нивните природни импулси, да го демонизира...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 160,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


„Кога беа напишани, сказните врз кои се базирани следните приказни навистина ја досегаа својата цел – да го зацврстат патријархатот, да ги оттргнат луѓето од нивните природни импулси, да го демонизираат „злото“ и да го „наградат“ „објективното“ добро. Колку и да сакаме не можеме да ги обвиниме браќата Грим за нечувствителност кон женските прашања, културите на малцинствата и природната средина.“Книгата претставува актуелизација на добро познатите детски приказни. Во оваа верзија ликовите се задржани, а приказните се адаптирани за возрасните.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка