Поликристална сончева ќелија Solarset PX 50, 230 V

46.374,00 ден.   Спореди

Со овој комплет за сончева енергија ќе станете независни од градската електрична мрежа 230 V / AC. На тој начин, ќе можете да приклучите уреди со напојување 230 V како што се полначот за батерии,...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 46.374,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Со овој комплет за сончева енергија ќе станете независни од градската електрична мрежа 230 V / AC. На тој начин, ќе можете да приклучите уреди со напојување 230 V како што се полначот за батерии, осветление, радио и слични уреди со моќност до 150W. Претворачот го претвора акумулаторскиот напон од 12 V на 230 V AC.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка