Поетиката на просторот

Поетиката на просторот

390,00 ден.   Спореди

„Филозофот кој сета своја мисла ја формирал тргнувајќи од фундаменталните теми на филозофијата на науките, кој, колку што можел подоследно ја следел оската на активниот рационализам, оската на растечк...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 390,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


„Филозофот кој сета своја мисла ја формирал тргнувајќи од фундаменталните теми на филозофијата на науките, кој, колку што можел подоследно ја следел оската на активниот рационализам, оската на растечкиот рационализам на современата наука, ќе мора да го заборави своето знаење, да раскине со сите свои навики за филозофско истражување доколку сака да ги изучува проблемите што ги поставува поетската имагинација.Тука, културното минато нема улога; долгиот напор за врзување и градење мисли, напор кој траел со недели и со месеци, тука не помага.“

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка