ПОД ТРКАЛОТО

150,00 ден.   Спореди

Преку несреќната судбина на едно момче, Херман Хесе им упатува остра критика на актуелната теснограда академска средина и на ограничениот образовен систем. Освен сведоштво за еден залудно потрошен мла...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Преку несреќната судбина на едно момче, Херман Хесе им упатува остра критика на актуелната теснограда академска средина и на ограничениот образовен систем. Освен сведоштво за еден залудно потрошен млад живот, ова дело е и порака до секој човек за неговото „сега“ и „тука“. Никој не треба да ги користи туѓите животи за остварување на своите лични цели. Секој човек треба самиот да го проживее својот живот, бидејќи тој му е дар од Бога. 136 стр., 12.5 Х 20 см., брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка