Подемот на човекот
Подемот на човекот

Подемот на човекот

1.500,00 ден.   Спореди

„Содржината на овие есеи фактички е поширока од полето на науката и јас не ќе ги наречев нив „Подемот на човекот“ да немав на ум исто така други чекори во нашата културна еволуција. Мојата амбиција ов...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 1.500,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


„Содржината на овие есеи фактички е поширока од полето на науката и јас не ќе ги наречев нив „Подемот на човекот“ да немав на ум исто така други чекори во нашата културна еволуција. Мојата амбиција овде беше исто како и во другите мои книги, и од литературата и од науката: да создадам една филозофија за дваесеттиот век која ќе биде целосна. Така и оваа серија прикажува повеќе една филозофија на природата одошто на науката.“„Од мое гледиште, ние сме во подобра положба на умот денес да создаваме една природна филозофија отколку кога и да е во последните триста години. Ова е затоа што неодамнешните пронаоѓања во хуманата билогија дале нови правци во научната мисла, една промена од општото кон индивидуалното, за прв пат откога ренесансата ги отвори вратите во светот на природата.“Јакоб Броновски

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка