Повеќефункциски часовник

3.952,00 ден.   Спореди

Во секој миг Ви дава податок за надморската височина, правецот на компасот, температурата, времето и датумот, како и прогноза за времето.
Овој повеќефункционален часовник во секој миг Ви дава по...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 3.952,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Во секој миг Ви дава податок за надморската височина, правецот на компасот, температурата, времето и датумот, како и прогноза за времето.
Овој повеќефункционален часовник во секој миг Ви дава податок за надморската височина, правецот на компасот, температурата, времето и датумот, како и прогноза за времето.
Технички податоци:
Висиномер
Термометар
Покажувач на прогноза на времето
Вградена алармна функција
Приказ на време и дата
Компас – функција
Штоперица
Позадинско осветлување
Календар со седмичен приказ
Висиномер: -500 до +9000 m
Вградена меморија за мин/макс. температура
Термометар: -20 до +60 С
Избор на приказ во С или F
Тежина: 51 грама
Висиномер
Термометар
Дисплеј за метеоролошки трендови
Комплетот содржи:
Рачен часовник
Копчеста батерија
Упатство за користење.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка