Плинско лемило 120 W  HT120

Плинско лемило 120 W HT120

2.832,00 ден.   Спореди

Универзална комбинација на плинско лемило и греач, со ергономски дизајн, опремен со практично самопалење со помош на Piezo ефект. Погодно за секаква употреба. Користете го за безжично л...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 2.832,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Универзална комбинација на плинско лемило и греач, со ергономски дизајн, опремен со практично самопалење со помош на Piezo ефект. Погодно за секаква употреба. Користете го за безжично лемење и спојување, како и за загревање на најразлични материјали (на пример скршени цевки). Лемилото има континуирана регулација на моќност во граници од 30 до 120 W, слично како и кај соодветно електрично лемило. 10-делниот комплет е спакуван во фина футрола од вештачки материјал. Како гориво се употребува ISO бутан (плин за запалки).

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка