Писма

200,00 ден.   Спореди

Благодарение на отвореноста во писмата на Јулијан (наречен Апостата - Отпадник), го откриваме духот на средината на четвртиот век - напнат, насочен кон реформи, век кој барал идеали, кој војувал и бил...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Благодарение на отвореноста во писмата на Јулијан (наречен Апостата - Отпадник), го откриваме духот на средината на четвртиот век - напнат, насочен кон реформи, век кој барал идеали, кој војувал и бил агресивен. Кога би можел со наши очи да ги прочита своите писма, Јулијан би забележал дека многу повеќе личи на христијаните со кои војува отколку на древните Елини за чии обичаи и религија се борел.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка