Пена за чистење - Age Protection

875,00 ден.   Спореди

Пената за чистење нежно и ефикасно ги отстранува нечистотиите, остатоците од шминка и вишокот на маснотија од кожата. Оваа блага формула вклучува алое, екстракти од бамбус и алги и мала количина на ра...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Био органика http://bioorganica.mk   Детали 875,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Пената за чистење нежно и ефикасно ги отстранува нечистотиите, остатоците од шминка и вишокот на маснотија од кожата. Оваа блага формула вклучува алое, екстракти од бамбус и алги и мала количина на растителни пенливи средства. Природниот растителен комплекс ја штити кожата од губитокот на влага и ѝ овозможува дополнителна хидратација. Оваа многу пријатна пена ја чисти вашата кожа темелно и ја прави мазна и нежна.
Употреба: Се нанесува на влажна кожа на лицето, вратот и деколтето и нежно се масира. Потоа исплакнете ја со доста топла вода и чистењето завршете го со нанесување на тоник. Состав: Aqua (Water), Glycerin, Alcohol*, Polyglyceryl -10 Laurate, Coco Gucoside, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Sodium Lauryl Sulfoacetate, Aloe Barbadensis Leaf Extract*, Bambusa Vulgaris Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Parfum (Essential Oil), Limonene, Linalool.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка