Пена за чистење за масна и комбинирана кожа - органско нане и органски хамамелис

695,00 ден.   Спореди

Ја чисти кожата и ја подобрува нејзината текстура. Нежно ја чисти масната и комбинирана кожа со помош на благи пенливи средства и ја негува со освежителниот растителен комплекс од органско масло од до...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Био органика http://bioorganica.mk   Детали 695,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Ја чисти кожата и ја подобрува нејзината текстура. Нежно ја чисти масната и комбинирана кожа со помош на благи пенливи средства и ја негува со освежителниот растителен комплекс од органско масло од домашно нане, екстракт од органски хамамелис, невен, зелен чај, жалфија, рузмарин и кора од бреза. Оваа пена длабински ја чисти кожата, ги хармонизира нејзините функции и спречува дехидратација.
Употреба: Да се промеша и истисне малку пена на дланката. Со кружно движење лесно се масира на влажната кожа на лицето, вратот и деколтето. Се измива со млака вода и потоа се нанесува тони. Состав: Aqua (Water), Alcohol*, Glycerin, Polyglyceryl -10 Laurate, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Coco Glucoside, Glyceryl Oleate, Mentha Piperita (Peppermint) Oil*, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract*, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Calendula Officinalis Flower Extract*, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract*, Cimifuga Racemosa Root Extract, Magnolia Liliflora Flower Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract*, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract*, Maltodextrin, Citric Acid.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка