Паркирен систем Advance

4.661,00 ден.   Спореди

Овој паркирен систем е идеален за Вашата безбедност при возење наназад. Во себе има 4 сензори кои емитуваат ултразвучни бранови од задниот дел на возилото и при секое наидување на пречка овие бра...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 4.661,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Овој паркирен систем е идеален за Вашата безбедност при возење наназад. Во себе има 4 сензори кои емитуваат ултразвучни бранови од задниот дел на возилото и при секое наидување на пречка овие бранови се одбиваат и се враќаат назад кон системот. Системот ја проценува далечината на пречките и визуелно и акустично предупредува. Интервалот на звукот на предупредување се менува во зависност од оддалеченоста од пречката. Овој систем е прогласен за победник од страна на еден германски Авто магазин со сите ѕвезди во следниве категории: - помош при монтажа (со приложениот алат), - упатства за употреба, - надзор на заден дел, - прецизност, - доверливост, - цена и ценовна погодност.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка