ПАНЕЛ SPECTRA 10 PV

12.071,00 ден.   Спореди

Модули кои се поделени во две одделни области. Додека една половина е во сенка, другиот продолжува да обезбеди целосна енергија. Polycrystalline клетки се врзуваат во фиберглас база со полиестер соед...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 12.071,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Модули кои се поделени во две одделни области. Додека една половина е во сенка, другиот продолжува да обезбеди целосна енергија. Polycrystalline клетки се врзуваат во фиберглас база со полиестер соединение кое претставува исклучително добар светлосен водич. Овие два материјали се толку поврзани што оптимално ги штити клетките од ефектите врз животната средина. Овој модул е опремен со три метри долг кабел и вградено блокирање на диоди што го спречуваат струјата да тече назад кон затемнување на батеријата.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка