Палп

150,00 ден.   Спореди

Во целиот роман е проткаена згусната атмосфера на тешка меланхолија во еден затворен свет. Но Буковски сето тоа го поништува со хуморот и на тој начин го покажува излезот од бесмисленоста и мачниот ко...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Во целиот роман е проткаена згусната атмосфера на тешка меланхолија во еден затворен свет. Но Буковски сето тоа го поништува со хуморот и на тој начин го покажува излезот од бесмисленоста и мачниот кошмар во кои нè воведува. Симболично користејќи го терминот „палп“ кој означува евтина, петпарачка литература, ни се претставува како детектив кого никој не може да го натера да го изгуби својот здрав разум.
Поигрувајќи се со жанровите и продирајќи во нив, низ целиот тек на случувањата се чувствува неговиот реализам. Всушност, Ник Билејн е осамен, средовечен, егоцентричен приватен детектив кој лошо ја води својата работа, а кој презема серија сè почудни задачи од својата бизарна колекција на клиенти. Пијанејќи се и обидувајќи се да го избегне секојдневното деградирање на својата личност, тој конечно доаѓа до заклучокот дека е уништен.
ТИРАЖОТ Е ИСЦРПЕН!

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка