Пакет за основно учење мерење и тестирање Conrad

944,00 ден.   Спореди

Пакетот за обука предвидува 20 чекори за неопходно основно знаење за правилна употреба на мултиметри. Преку експерименти, овој пакет ќе ви покаже како правилно да се измери напон и струја, како да се ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 944,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Пакетот за обука предвидува 20 чекори за неопходно основно знаење за правилна употреба на мултиметри. Преку експерименти, овој пакет ќе ви покаже како правилно да се измери напон и струја, како да се проверат отпорници, транзистори и LED диоди. Во исто време се запознавате со ракување на електронските компоненти. Со тоа знаење, можете дури и да утврдите дали индивидуалните компоненти се неисправни, како да ги вклучите во коло или како тие се однесуваат во истото. Експерименти: Мерење на отпорници и кондензатори во серија и паралелни кола · Тековно и напонско мерење · Избегнување на грешки при мерење · Мерење на диоди · ЛЕД и транзисторска проверка · Мерење на температура.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка