ОСЦИЛОСКОП Voltcraft Plus DSO-8204

126.437,00 ден.   Спореди

Осцилоскопот DSO-8204 од VOLTCRAFT е висококвалитетен дигитален осцилоскоп со широка палета на опрема за неверојатна цена. Уредот има real-time вредност на скенирање 1GS / sec. и длабинско складирање...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 126.437,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Осцилоскопот DSO-8204 од VOLTCRAFT е висококвалитетен дигитален осцилоскоп со широка палета на опрема за неверојатна цена. Уредот има real-time вредност на скенирање 1GS / sec. и длабинско складирање од 25k точки по канал. Се одликува со висококвалитетен ТФТ екран во боја од 14.2"" со широк агол на гледање, преносот на податоци до компјутер е стандарден преку USB и RS-232. Софтверот е вклучен во испораката, Lab-view ""драјверите"" може да се симнат бесплатно. Дополнително на располагање е и излез за Go / No Go мерења. Сериски е опремен со два USB приклучоци (предна и задна страна) на уредот, така што измерените податоци можат да бидат зачувани директно на USB стик, да се печатат директно итн. Вграденото помошно мени овозможува едноставна употреба и одбирање помеѓу 12 различни јазици. Опширните можности за мерење и 27 автоматски мерни функции, вклучувајќи FFT и мерачот на фреквенција за да се олеснат мерењата. Високиот квалитет и одличната опрема го прават овој осцилоскоп една од најпознатите ефективни алтернативи за лаборатории, училишта и индустриска употреба.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка