ОСЦИЛОСКОП Voltcraft DSO-4062A 60 MHz

56.581,00 ден.   Спореди

Основен модел во полето на дигиталните осцилоскопи по цена за аналоген уред. Уредот има real-time вредност на скенирање од 1 GS / sec, длабинско складирање од 1 Mpts по канал и 60 MHz опсег со 2 канал...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 56.581,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Основен модел во полето на дигиталните осцилоскопи по цена за аналоген уред. Уредот има real-time вредност на скенирање од 1 GS / sec, длабинско складирање од 1 Mpts по канал и 60 MHz опсег со 2 канали. Мерените сигнали и вредности се јасно прикажани на голем 14.2 см TFT екран во боја, USB порта како и влез за картички на предната страна SD и SDHC овозможуваат пренос и понатамошна обработка на резултатите од мерењето. Соодветен компјутерски софтвер е вклучен во испораката. Мулти-јазично помошно мени за интензивна поддршка во текот на употребата.Опширните можности и 27 автоматски мерни функции вклучувајќи FFT и мерач на фреквенција за полесни мерења. Врвниот квалитет, заедно со модерната опрема го прави овој дигитален осцилоскоп апсолутна и економична алтернатива за аналогна технологија.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка