ОСЦИЛОСКОП VOLTCRAFT ТИП - DSO-2090

17.019,00 ден.   Спореди

Дигитален осцилоскоп со два канала по најниска цена! При комбинација со персонален компјутер преку УСБ кабел се користи како мемориски осцилоскоп со уште една придобивка: зачувување на податоци кои мо...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 17.019,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Дигитален осцилоскоп со два канала по најниска цена! При комбинација со персонален компјутер преку УСБ кабел се користи како мемориски осцилоскоп со уште една придобивка: зачувување на податоци кои може да бидат обработени подоцна. Двата независни канали детектираат сигнали до 40 MHz, а на дисплејот се прикажува конвенционален осцилоскоп. Автоматска фунција за местење на сетинзите на моменталниот сигнал и функција FFT за анализа на спектарот. Само притиснете го копчето за трансфер и сите податоци ќе бидат префрлени во Excel фајл за понатамошно процесирање.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка