ОСЦИЛОСКОП HM400 40 MHz

63.602,00 ден.   Спореди

Аналогниот осцилоскоп HM400 импресионира со лесното ракување и одличен квалитет на мерењето, влезната дистрибуција и засилувач за мерење. HM400 со 1 mV / div има одлични карактеристики, автоматски ч...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 63.602,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Аналогниот осцилоскоп HM400 импресионира со лесното ракување и одличен квалитет на мерењето, влезната дистрибуција и засилувач за мерење. HM400 со 1 mV / div има одлични карактеристики, автоматски чувствителен влез и висок спектар на влезен напон (максимум 400 VSS). Заедничките прилагодувањата на уредот може да зачуваат поединечно до шест мемориски локации. Ротари менувач. Светлечко копче. 

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка