Основи на будистичката медитација

Основи на будистичката медитација

200,00 ден.   Спореди

Задачата на ова дело е да го исполни тоа што насловот го ветува - да даде прецизна, сеопфатна и квалитетна информација после која би се стекнал точен увид за основите на Будистичката медитација, а вое...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 200,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Задачата на ова дело е да го исполни тоа што насловот го ветува - да даде прецизна, сеопфатна и квалитетна информација после која би се стекнал точен увид за основите на Будистичката медитација, а воедно и да даде основни препораки за успешна пракса во недостаток на непосреден контакт со учител.Авторот е практикант на овој метод повеќе од 10 години и студент на Будизмот на научноистражувачко ниво 15 години.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка