Оркански височини

150,00 ден.   Спореди

Оркански височини е името на еден стар имот кој се наоѓа високо на ветровитите мочурливи предели на Јоркшир, дом на семејството Ерншоу. Во долината живее и семејството Линтон, во многу поудобниот дом ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Оркански височини е името на еден стар имот кој се наоѓа високо на ветровитите мочурливи предели на Јоркшир, дом на семејството Ерншоу. Во долината живее и семејството Линтон, во многу поудобниот дом Трашкрос грејнџ. Господин Ерншоу, таткото на Кетрин и Хиндли, еден ден оди по работа во Ливерпул и на враќање носи дете кое живеело на улица во најлошиот дел од градот. Тој го посвојува како свое и го нарекува Хитклиф. По ова, ништо веќе не е како порано. Почнува синџир од настани кои ги уништуваат и двете семејства.
Иако вљубена во Хитклиф, Кетрин се мажи за младиот Едгар од соседниот имот и му го урива целиот свет на својот пријател. По неколку години, тој се враќа во Оркански височини, со единствена цел - одмазда.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка