ОРГАНСКИ СОЛАРЕН МОДУЛ PP120

7.965,00 ден.   Спореди

Power Plastic™ е фотонапонски материјал кој има разноврсни апликации во споредба со конвенционалните соларни ќелии. Уникатната технологија се базира на патентирани материјали кои реагираат на светло н...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 7.965,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Power Plastic™ е фотонапонски материјал кој има разноврсни апликации во споредба со конвенционалните соларни ќелии. Уникатната технологија се базира на патентирани материјали кои реагираат на светло направени од полимери, како и органски произведени материјали изработени со помош на нанотехнологијата. Овие компоненти се поставени на слоевита, флексибилна пластика во уникатен, енергетски-ефикасен процес на производство. Power Plastic™ апсорбира светлина и емитува енергија. Ова генерирана еднонасочна струја може да се користи веднаш или може да се чува за понатамошна употреба во батерии. Органскиот соларен модул реагира на внатрешна и надворешни светлина, што доведува до различни опции на апликација. Може да се користи во затворен и отворен простор (автомобили, камиони, приколки, приколки, шатори, покриви, ранци, торби, облека, лампи, итн.) Погодни за полнење батерија, мобилни телефони, МП3 и лаптопи. Други големини, дури и во 12 V опсег, достапна се по барање. 

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка