Оливер Твист

100,00 ден.   Спореди

„Оливер Твист“ од Чарлс Дикенс.
„Оливер Твист“ од Чарлс Дикенс. Лектира за Основно образование.


Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 100,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


„Оливер Твист“ од Чарлс Дикенс.
„Оливер Твист“ од Чарлс Дикенс. Лектира за Основно образование.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

ОценкаОценувања


         

Објавено


пред 9 години

од Ненајавен корисник

многу интересна книга


         

Објавено


пред 11 години

од Ненајавен корисник

Zamorna no interesna kniga :)


         

Објавено


пред 11 години

од Ненајавен корисник

Оливер Твист е дете кое не почеток од неговиот живот ќе ја види само црната страна на светот.Тој ке живее само во мрак.И луѓето кои ке ја читаат оваа книга нема да имаат надеш дека Оливер некогаш ке биде богат и ке има срекен и раскошен живот.Тој тој тежок дел од неговиот живот ке го истрпи и ќе се помири со судбината едноставно ке продолжи понатаму.:)


         

Објавено


пред 11 години

од Ненајавен корисник

dadejte kratka sodrzina :S