Одговор на Јов

150,00 ден.   Спореди

Со оваа книга Јунг не сака да објави некаква „вечна вистина“. Тој е само глас на поединецот кој поставува прашања, со надеж дека ќе ги добие потребните одговори или барем ќе се сретне со размислувањет...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Со оваа книга Јунг не сака да објави некаква „вечна вистина“. Тој е само глас на поединецот кој поставува прашања, со надеж дека ќе ги добие потребните одговори или барем ќе се сретне со размислувањето на другите луѓе за некои важни прашања: Христос како симболична фигура, антагонизмот Христос‡антихрист, корените и оправданоста на божјиот гнев, моќта на вербата во творецот и страдањата низ кои треба да се помине за да се надвладеат искушенијата на сатаната...
224 стр., 12.5 х 20 см, брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка