ОГНЕНА

100,00 ден.   Спореди

Песните од новата поетска книга на Виолета Танчева-Златева се во нејзин стил: максимално искрени, непосредни, исповедни, луцидни, духовити. Како поетска автобиографија/автофикција. Песни што не се оту...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 100,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Песните од новата поетска книга на Виолета Танчева-Златева се во нејзин стил: максимално искрени, непосредни, исповедни, луцидни, духовити. Како поетска автобиографија/автофикција. Песни што не се отуѓени од човекот и од светот. Во нив таа на најразлични начини нуди одговор на сопствените, но и на нашите прашања – за животот, за љубовта, за поезијата, за Бога. Споменот на руралната димензија на идентитетот се вкрстува со секојдневието на урбаното искуство, струмичкото село Бориево и скопската населба Аеродром се среќаваат во пресекот на тишината/вревата.
Се чини дека животот „на вересија“ во XXI век е неизбежната човечка прокоба. Тажни и весели, сликовни и звучни, наративни и лирски, стиховите на Виолета Танчева-Златева претставуваат духовен/емотивен поглед на нештата, став, животна филозофија, исконска средба со светот и со себеси во него, дијалог меѓу јас и јас, меѓу нас, сега и овде.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

ОценкаОценувања


         

Објавено


пред 7 години

од Ненајавен корисник info Ова оценување сеуште не е пресметано во вкупната оценка на производот.

Thanks for the tips you have provided here. Moreover, I believe there are several factors which keep your insurance premium lower. One is, to take into codotneraiisn buying automobiles that are within the good list of car insurance corporations. Cars that happen to be expensive tend to be at risk of being stolen. Aside from that insurance coverage is also depending on the value of your car, so the costlier it is, then higher the actual premium you only pay.