Ноќна крема - Age Protection

1.795,00 ден.   Спореди

Ноќната крема претставува многу ефикасна формула, богата со биоактивни состојки, кои ги поттикнува природните регенеративни процеси на зрелата кожа. Екстрактот од „Sea Buckthorn (Hippophae Rhamnoides)...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Био органика http://bioorganica.mk   Детали 1.795,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Ноќната крема претставува многу ефикасна формула, богата со биоактивни состојки, кои ги поттикнува природните регенеративни процеси на зрелата кожа. Екстрактот од „Sea Buckthorn (Hippophae Rhamnoides)“ и ХИЈАЛУРОНСКАТА киселина и даваат на кожата извонредна хранлива нега и го спречуваат настанувањето на брчките. Внимателно одбраните комбинации на органски растителни масла и екстракти ја хранат и хидрираат кожата во текот на ноќта и ја прават неверојатно мека и свиленкаста.Скапоценото масло од арган ја поттикнува природна регенеративна функција на кожата. Природниот кофеин во комбинација со високоефективните екстракти го активираат клеточниот метаболизам, ја зголемуваат еластичноста на кожата и спречуваат настанување на брчки. За освеженa и блескава убава кожа. Употреба:Се нанесува на претходно исчистена и тонизирана кожа на лицето, вратот и деколтето секоја вечер. Состав: Aqua (Water), Alcohol*, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Squalane, Palmitic Acid, Stearic Acid, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Cetearyl Alcohol, Isoamyl Laurate, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Seed Oil*, Argania Spinosa Kernel Oil*, Tocopheryl Acetate, Cetyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Xanthan Gum, Hydrogenated Lecithin, Sodium Stearoyl Glutamate, Caffeine*, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Commiphora Mukul Resin Extract, Crithmum Maritimum Extract, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Sodium Hydroxide, Hippophae Rhamnoides (Sea Buckthorn) Fruit Extract*, Parfum (Essential Oil), Linalool, Limonene, Citral, Geraniol, Coumarin.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка