Ноќна крема за сува кожа - органска ружа

1.230,00 ден.   Спореди

Ноќната крема со масло со органска дива ружа ѝ дава на сувата кожа регенеративен третман додека се одмора во текот на ноќта. Маслото и екстрактот од органски дива ружа и шипка, со големото богатство н...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Био органика http://bioorganica.mk   Детали 1.230,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Ноќната крема со масло со органска дива ружа ѝ дава на сувата кожа регенеративен третман додека се одмора во текот на ноќта. Маслото и екстрактот од органски дива ружа и шипка, со големото богатство на хранливи материи и антиоксидантни состојки ја ревитализираат сувата и дехидрирана кожа. Какао-путерот во комбинација со првокласни органски масла од маслинка, јојоба и бадем, го надополнуваат недостатокот на липиди на кожата. Со редовна примена кожата станува помека, има длабинска хидратација, ја подобрува еластичноста и се намалуваат длабочините на брчките. Состав: Aqua (Water), Glycine Soja (Soybean) Oil*, Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Potassium Cetyl Phosphate, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Cetearyl Alcohol, Cocoglycerides, Hydrogenated Palm Gycerides, Parfum (Essential Oils), Rosa Canina Fruit Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Rosa Damascena Flower Water*, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter*, Isoamyl Laurate, Pyrus Cydonia Seed Extract, Rosa Damascena Flower Extract*, Lycium Barbarum Fruit Extract*, Xanthan Gum, Glyceryl Stearate Citrate, Sodium Levulinate, Sodium Anisate, Lacitc Acid, Sodium Lactate, Alcohol*, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Limonene, Linalool, Citral, Citronellol, Geraniol, Benzyl Benzoate.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка