Ноќна крема за комбинирана кожа - органски хамамелис

1.230,00 ден.   Спореди

ЛОГОНА ноќната крема со органско нане и органски хамамелис ги стеснува проширените пори, ја матира кожата и ѝ дава прочистен изглед. Оваа крема ги обединува лесните текстури со хармонизирачкото делува...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Био органика http://bioorganica.mk   Детали 1.230,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


ЛОГОНА ноќната крема со органско нане и органски хамамелис ги стеснува проширените пори, ја матира кожата и ѝ дава прочистен изглед. Оваа крема ги обединува лесните текстури со хармонизирачкото делување на екстрактите од „cimicifuga“ и хамамелис и маслото од пасифлора-„passiflore“ и со смирувачкото и благопријатно дејствување на органските масла и екстракти од бадем, јојоба, зелен чај, слез и камилица. Правилната и редовната примена помага за одржување на хидролипидниот баланс на кожата, ја поттикнува нејзината витална функција и регенерација и ѝ дава здрав и свеж изглед. Состав: Aqua (Water), Glycine Soja (Soybean) Oil*, Alcohol*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Glycerin, Sorbitan Stearate, Cetyl Alcohol, Cocoglycerides, Isoamyl Laurate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Distarch Phosphate, Sucrose Cocoate, Xanthan Gum, Passiflora Incarnata Seed Oil, Magnesium Aluminum Silicate, Cimicifuga Racemosa Root Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract*, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract*, Camellia Sinensis Leaf Extract*, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*, Melissa Officinalis Leaf Extract*, Malva Sylvestris (Mallow) Extract*, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract*, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Parfum (Essential Oils), Limonene, Linalool, Geraniol, Citral, Citronellol.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка