Номадскиот дух

Номадскиот дух

500,00 ден.   Спореди

„Всушност геопоетиката нуди тло за взаемно меѓусебно среќавање и поттикнување, што е се понеопходно, не само на поезијата, мислата и науката, туку и на поразнородни дисциплини, оние кои се спремни да ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 500,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


„Всушност геопоетиката нуди тло за взаемно меѓусебно среќавање и поттикнување, што е се понеопходно, не само на поезијата, мислата и науката, туку и на поразнородни дисциплини, оние кои се спремни да излезат од своите претесни рамки и да влезат во еден глобален простор (космологијски, космопоетски) откако себеси ќе си го постават фундаменталното прашање: што се случува со животот на земјата, што се случува со светот?“

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка