Новица Трајковски

50,00 ден.   Спореди

Сликарството на Трајковски им се обраќа на старата европска уметност и на македонската уметност, определувајќи ги на недвосмислен и директен начин карактеристичните преокупации и инспиративни импулси....

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 50,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Сликарството на Трајковски им се обраќа на старата европска уметност и на македонската уметност, определувајќи ги на недвосмислен и директен начин карактеристичните преокупации и инспиративни импулси. Така, неговото сликарство ги содржи во себе основните претпоставки за предвидливиот развој.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка