Никола Мартиноски

50,00 ден.   Спореди

Неговиот историски придонес е од непроценливо значење за македонската современа уметност. Достигнувањата на Мартиноски се вградени во основите и на македонската уметност на овој век; а се несомнен при...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 50,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Неговиот историски придонес е од непроценливо значење за македонската современа уметност. Достигнувањата на Мартиноски се вградени во основите и на македонската уметност на овој век; а се несомнен придонес и во европската „обнова на експресионизмот“.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка