Ние, врапчињата
Ние, врапчињата

Ние, врапчињата

200,00 ден.   Спореди

Јордан Радичков е современ бугарски писател кој се докажал како автор на раскази, драми, патописи... Тој е и раскажувач за деца во онаа смисла во која сите добри автори се секако и детски писатели.Пот...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 200,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Јордан Радичков е современ бугарски писател кој се докажал како автор на раскази, драми, патописи... Тој е и раскажувач за деца во онаа смисла во која сите добри автори се секако и детски писатели.Поточно, во случајот на Јордан Радичков ја имаме онаа друга ситуација во која децата им ја „отстапуваат“ својата книга и на возрасните. Како што Малиот Принц на Антон де Сент Егзипери е книга која ја надминува детската возраст, така Ние, врапчињата и Жабешки истории на Јордан Радичков можат да воодушеват секое човечко суштество, без оглед на возраста. Предусловот е - тоа човечко суштество да умее да чита! (Но, и ова не е некоја несовладлива пречка, бидејќи текстовите на Јордан Радичков се толку живи, што мошне добро се слушаат и кога некој друг ви ги чита!)

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка