Ние бевме лажговци

380,00 ден.   Спореди

Издавач: Сакам книги Година на издавање: 2015 Автор:  Е. Локхарт Јазик на преводот: македонски Корица: мека  Број на страни: 269   Кратка содржина:  Прекрасно, богато и специфично семејст...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Тримакс http://www.3maks.com/   Детали 380,00 ден.

пред 4 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Издавач: Сакам книги Година на издавање: 2015 Автор:  Е. Локхарт Јазик на преводот: македонски Корица: мека  Број на страни: 269   Кратка содржина:  Прекрасно, богато и специфично семејство. Приватен остров... Брилијантно, повредено девојче, страсно, посиромашно момче. Група од четири пријатели - Лажговците - чие пријателство станува деструктивно. Револуција. Несреќа. Тајна. Лаги врз лаги. Вистинска љубов. Вистината. ,,Ние сме лажговците. Ние сме прекрасни, богати, привилигирани и водиме безгрижен, луксузен живот. Ние сме напукнати, оштетени и скршени. А ова е приказна за љубов и семејство. Ова е трагедија. Но што е вистина? А што лага? 

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка