Нерези

Нерези

745,00 ден.   Спореди

Најважен и најмногу прочуван аспект на Нерешката црква секако е сочуваниот дел на оригиналниот живопис од XII век.Високиот квалитет на фреско-живописот како и иконографските новини кои се воведени во ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 745,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Најважен и најмногу прочуван аспект на Нерешката црква секако е сочуваниот дел на оригиналниот живопис од XII век.Високиот квалитет на фреско-живописот како и иконографските новини кои се воведени во осликаната програма ја ставаат оваа црква во редот на најважните споменици на византиската уметност од времето на императорската династија Комнени.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка