Недела на добрина во Истанбул
Недела на добрина во Истанбул

Недела на добрина во Истанбул

290,00 ден.   Спореди

„Недела на добрина во Истанбул“ е најновата книга на турскиот автор Мурат Ѓулсој. Името на книгата е поврзано со колажот на Маркс Ернст „Недела на добрина“.Романот започнува со молба на нараторот кон ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 290,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


„Недела на добрина во Истанбул“ е најновата книга на турскиот автор Мурат Ѓулсој. Името на книгата е поврзано со колажот на Маркс Ернст „Недела на добрина“.Романот започнува со молба на нараторот кон седуммина да го разгледаат токму тој колаж, кој важи за најдобар во творештвото на Ернст и кој е создаден од илустрации од списанија. Протагонистите на книгата ги истражуваат сопствените светови преку ужасот и изненадувањата во делото на Ернст. Нивните умови се прозорци на авторот, низ кои читателот може да гледа. Црно-белиот надреализам прикажан на хартијата се преобразува во вистинскиот живот на луѓето и во нивната имагинација.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи