НА ЗАПАД НИШТО НОВО

150,00 ден.   Спореди

Една од најсилните и најпотресни книги за војната. Романизиран дневник за младешките загуби, залудни надежи, страдања и солзи... За деновите што минуваат во крвопролевање, глад, страв, желба да се зач...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Една од најсилните и најпотресни книги за војната. Романизиран дневник за младешките загуби, залудни надежи, страдања и солзи... За деновите што минуваат во крвопролевање, глад, страв, желба да се зачува голиот живот. Сите исто страдаат во најголемите воени ужаси, загубата е целосна, а секоја победа е само Пирова победа, од која во човекот остануваат неизлечливи рани. Фасцинираат колективното херојство, хуманизмот и жестоката осуда на војната. Но дали човекот конечно ќе успее да извлече поука од досегашните војни? 160 стр., 12.5 Х 20 см., брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка