Најубавите светски митови

150,00 ден.   Спореди

Во оваа книга се застапени оние митови во кои се објаснува значењето на низа термини, личности или појави кои, како пословични изрази, се присутни во нашето секојдневие: Сизифова работа, Ахилова пета,...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Во оваа книга се застапени оние митови во кои се објаснува значењето на низа термини, личности или појави кои, како пословични изрази, се присутни во нашето секојдневие: Сизифова работа, Ахилова пета, Танталови маки, Тројански коњ, Авгиеви штали, Пандорина кутија, Едипов комплекс... Читателот ќе се сретне и со многу други имиња и термини: Нарцис, Орфеј, Титани, Амор, Олимп, Посејдон, нектар, амброзија, музи, сирени... кои ќе му отворат можност за размисла и за усвојување на нови знаења.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка