Најубавите библиски приказни

400,00 ден.   Спореди

Зборот „библија“ значи „книга“, а за многумина Библијата е навистина само „Книга“, Книга над книгите која ги има сите рекорди во поглед на бројот на изданија, преводи и печатења во светот. Ова издание...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 400,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Зборот „библија“ значи „книга“, а за многумина Библијата е навистина само „Книга“, Книга над книгите која ги има сите рекорди во поглед на бројот на изданија, преводи и печатења во светот. Ова издание на Библијата е посебно и од друг аспект – тоа е збогатено со оригиналните гравури на ненадминатиот илустратор Гистав Доре. Изворните текстови се надополнети со неговите раскошни претстави на најзначајните свети теми, на највозбудливите настани и личности кои се нивни носители. Пред нас оживуваат цела галерија ликови кои ја обележале човековата историја. Благодарение на божјата дарба на Доре, имаме неповторлива можност да уживаме во најинтригантните сцени од постанокот на светот до последниот суд.
Библијата е книга која има влезено во темелите на светската култура и цивилизација. Таа е едно од најголемите сведоштва на човечкиот род. Некои во Светото писмо настојуваат да ја пронајдат смислата на својот пат, други во неа бараат само сигурност, а на трети Светото писмо им влева доверба и им го отвора срцето. Некои ја читаат како утеха и предизвик, други како сочувано предание на своите предци.
Денес Библијата ги поттикнува вероисповедите, одделени одамна, да се приближат една кон друга - со силата на радосната вест, затворена во Светото писмо, која непрекинато и наново треба да се ослободува.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка