НАГЛАВНА СВЕТИЛКА LIBERTY 101, СИНА

НАГЛАВНА СВЕТИЛКА LIBERTY 101, СИНА

1.416,00 ден.   Спореди

Оваа наглавна светилка е идеално парче од опремата за оние кои се постојано надвор, за авантуристи, спортисти, кампери и е секако нужна во секоја област каде што е потребна флексибилност. Таа исто так...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 1.416,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Оваа наглавна светилка е идеално парче од опремата за оние кои се постојано надвор, за авантуристи, спортисти, кампери и е секако нужна во секоја област каде што е потребна флексибилност. Таа исто така ви дава избор помеѓу висока светлина или заштеда на енергија со различните модови на осветлување. Светилката е опремена со три Nichia Ø 5 мм LED диоди и една ксенон-прозрачна. Располага со два светлечки режими, кои можат да бидат избрани со притискање на копчето прекинувач: 1. Заштеда на енергија, благодарение на индивидуалниот рефлектор и одличното Nichia LED светло; префрлување во две светлечки нивоа (1 или 3 LED диоди) за одблизу; и 2. Далекусежно и јако ксенон светло за далечнитеполиња . Удобноста на носењето на оваа светилка е загарантирана од страна на прилагодливата и флексибилна лента, како и со ротирањето на наглавната светилка во три позиции до 90 степени. Оваа светилка истовремено може да служи и како батерија.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка